Flaş Haber

Manşetler

BİLİNÇLİ CAHİLLİĞE KARŞI
Created on Perşembe, 29 Temmuz 2021 00:21
Konunun toplum sağlığını ilgilendiren yönleriyle burjuvazinin bu sorunu da hem ekonomik hem de siy...

Read more

Ne Said ne Nahda çare halkın iktidarı
Created on Perşembe, 29 Temmuz 2021 00:07
Tunus solu, ‘Ne Said ne Nahda’ diyerek çözümün ilerici güçlerin ortak mücadelesinden geçtiğini vur...

Read more

Mültecilere yönelik saldırılara tepki: Dönme olasılıkları yok, artık misafir değiller
Created on Pazar, 25 Temmuz 2021 19:46
Halkların Köprüsü Derneği Başkanı Üstün Reinart, mültecilere yönelik ırkçı saldırılara dair "İktid...

Read more

Yandaşa Kıbrıs’ta yeni rant
Created on Pazar, 25 Temmuz 2021 19:32
Erdoğan'ın saray yaptıracağı Kuzey Kıbrıs'ta neredeyse tüm inşaatlar yandaşlara verilmiş AKP’li C...

Read more

Demokrasicilik Oynu, Faşist Devlet Ve Kürt Halkının Linç Edilmesi
Created on Cumartesi, 24 Temmuz 2021 15:20
Ülke ve dünya gündeminin hayli yoğun olduğu günleri yaşıyoruz. Yaşanan gelişmeler dikkatle değerle...

Read more

Haiti'deki suikast bize ne söylüyor?
Created on Pazartesi, 19 Temmuz 2021 23:51
Haiti’de Devlet Başkanı Jovenel Moise ve Martine Moise (eşi) 7 Temmuz’da özel konutlarında saldırı...

Read more

Direnen ve ezilen halklara umut olan Rojava Devrimini 9. yılında selamlıyoruz
Created on Pazar, 18 Temmuz 2021 22:59
Ortadoğu ve dünyada büyük yankı uyandıran, ağır bedeller ve direnişle örülen 19 Temmuz Rojava Devr...

Read more

"Örgütlü bir halkı hiç bir kuvvet yenemez!"
Created on Cumartesi, 17 Temmuz 2021 18:08
Küba'nın başkentinde 100 binden fazla insanın katıldığı büyük yürüyüşte halk ABD'nin ülkeye yöneli...

Read more

BİLİNÇLİ CAHİLLİĞE KARŞI
BİLİNÇLİ CAHİLLİĞE KARŞI
Ne Said ne Nahda çare halkın iktidarı
Ne Said ne Nahda çare halkın iktidarı
Mültecilere yönelik saldırılara tepki: Dönme olasılıkları yok, artık misafir değiller
Mültecilere yönelik saldırılara tepki: Dönme olasılıkları yok, artık misafir değiller
Yandaşa Kıbrıs’ta yeni rant
Yandaşa Kıbrıs’ta yeni rant
Demokrasicilik Oynu, Faşist Devlet Ve Kürt Halkının Linç Edilmesi
Demokrasicilik Oynu, Faşist Devlet Ve Kürt Halkının Linç Edilmesi
Haiti'deki suikast bize ne söylüyor?
Haiti'deki suikast bize ne söylüyor?
Direnen ve ezilen halklara umut olan Rojava Devrimini 9. yılında selamlıyoruz
Direnen ve ezilen halklara umut olan Rojava Devrimini 9. yılında selamlıyoruz ...
"Örgütlü bir halkı hiç bir kuvvet yenemez!"
"Örgütlü bir halkı hiç bir kuvvet yenemez!"

YPG savaşçısı Delil Erdem: Biz Kimsenin Paralı Askeri Değiliz! Halkın Savaşçılarıyız!

KOBANÊ- Şehid Kendal cephesinde YPG/YPJ savaşçılarının mevzilerini ziyaret ederek savaşçıların Rojava’daki son durumu ve AKP/Erdoğan devletinin Ezaz – Efrin hattındaki saldırılarına, QSD güçlerinin Ezaz – Efrin hattındaki ilerleyişlerine dair görüşlerini aldık.

Kobané, Qereqozak Şehid Kendal cephesinde ziyaret ettiğimiz YPG mevzisinde, YPG savaşçısı Delil Erdem ile Rojava’daki son durumu ve AKP/Erdoğan devletinin Ezaz – Efrin hattındaki saldırılarına, QSD güçlerinin Ezaz – Efrin hattındaki ilerleyişlerine dair konuştuk.

MÜCADELEMİZ KARŞISINDA BOĞULMAYI YAŞADIKLARI İÇİN SALDIRIYORLAR

‘ Gerek DAİŞ çeteleri gerekse de AKP/Erdoğan devletinin Rojava’ya yönelik saldırıları, DAİŞ çetelerinin ve en büyük destekçisi AKP/Erdoğan devletinin iyice sıkıştığını ortaya koyuyor. ‘ diyen YPG savaşçısı Delil Erdem, gerek AKP/Erdoğan devletinin gerekse DAİŞ, El Nusra, Ehrar û Şam vb. çete gruplarının yaşanan sıkışıklığı gidermek için saldırılarını arttırdığına dikka çekti.

YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devleti ve desteklediği çete gruplarının bu saldırılar ile aslında varlıklarını kanıtlamaya çalıştığını söyledi. YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devleti ve çete gruplarının YPG/YPJ güçlerinin, QSD güçlerinin mücadelesi karşısında boğulmayı yaşadığını, nefes alabilecek bir alana ihtiyaçları olduğunu belirtti.

DAİŞ, El Nusra ve Ehrar û Şam çetelerinin ve AKP/Erdoğan devletinin son saldırılarının da bununla bağlantılı olduğunu belirten YPG savaşçısı Delil Erdem, QSD güçlerinin başarılı hamleler gerçekleştirerek bir çok kent, kasaba, köy, mezra vb. özgürleştirmesinin bu güçleri rahatsız ettiğini vurguladı.

FIRAT’IN BATISINA GEÇİLMEMESİ TEHDİTLERİNE DEVRİMCİ CEVAP VERİLDİ

YPG savaşçısı Delil Erdem, Kobané’nin özgürleştirilmesi ardından Rojava genelinde YPG/YPJ güçlerinin, QSD güçlerinin başarılı hamleler gerçekleştirerek bir çok kent, kasaba, köy, mezra vb. özgürleştirdiğini, bu başarılı hamlelerin uluslararası alanda etki de yarattığını ve bu etki çerçevesinde konjektürel kimi ittifaklarında gelişmesine yol açtığını söyledi.

‘ AKP/Erdoğan devleti besleyip, büyüttüğü DAİŞ çeteleri ‘ Ne olursa olsun hiçbir zaman YPG/YPJ ‘nin Fırat’ın batısına geçmesine izin vermeyeceğiz’ diyordu. ‘ diyen YPG savaşçısı Delil Erdem, YPG/YPJ güçlerinin de bileşeni olduğu QSD güçlerinin böylesi tehditlere pabuç bırakmadığını ve 23 Aralık 2015 günü halkın yoğun talebi üzerine DAİŞ çetelerinin işgali altında bulunan Kobané güneyindeki köylere ve Tışrin barajına yönelik özgürleştirme hamlesi başlattığını ve bu hamle sonucunda Kobané güneyindeki köy, mezra ve Tışrin barajının DAİŞ çetelerinden temizlenerek özgürleştirildiğini ve Fırat’ın batısına geçildiğini dile getirdi.

YPG savaşçısı Delil Erdem, bu hamle ile AKP/Erdoğan devletinin ve DAİŞ çetelerinin ‘Ne olursa olsun hiçbir zaman YPG/YPJ ‘nin Fırat’ın batısına geçmesine izin vermeyeceğiz’ tehditlerine devrimci bir cevap verildiğinin altını çizdi.

QSD GÜÇLERİ, SALDIRILAR VE ÇETELERE TAKVİYELER İLE ENGELLENMEK İSTİYOR

YPG savaşçısı Delil Erdem, Rojava genelinde büyük bir ilerleme ve başarı kaydeden YPG/YPJ güçlerinin, QSD güçlerinin engellemeye çalışıldığına dikka çekti.

QSD güçlerinin özellikle de Ezaz – Efrin hattında Der Jemal ‘den Tıl Rıfat’a kadar uzanan hatta, AKP/Erdoğan devletinin desteklediği El Nusra, Ehrar û Şam vb. çete gruplarına karşı elde ettiği stratejik ve önemli başarılar sonrasında engellenmek istendiğini söyleyen YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin QSD güçlerinin ilerleyişi durdurmak için bölgeyi obüs ve ağır silahlarla bombaladığını ifade etti.

YPG savaşçısı Delil Erdem, QSD güçlerinin Ezaz – Efrin hattındaki ilerleyişini düzenlediği saldırılar ile de durduramayan AKP/Erdoğan devletinin El Nusra, Ehrar û Şam vb. çete grupları üyesi 2 bin üzerindeki çeteyi İdlip’ten getirerek Türkiye üzerinden Ezaz – Efrin hattına takviye ettiğini söyledi.

AKP/ERDOĞAN DEVLETİ ÇETELER İLE İLİŞKİSİ OLDUĞUNU TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİ

YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin Ezaz – Efrin hattında Demokratik Suriye şiarı ile hareket eden ve tüm Suriye ve Rojava topraklarını DAİŞ, El Nusra, Ehrar û Şam vb. çete gruplarından temizlemek için çalışan QSD güçlerine saldırırak tüm dünyaya DAİŞ, El Nusra, Ehrar û Şam vb. çete grupları ile ilişkileri olduğunu, çete grupları ile ortak olduğunu gösterdiğini  kaydetti.

ÇETELER QEREQOZAK KÖPRÜSÜNÜ BİR KEZ DAHA PATLATTI

Son günlerde DAİŞ çeteleri daha önce patlattıkları Qereqozak köprüsünü bir kez daha patlattıldığını dile getiren YPG savaşçısı Delil Erdem, Cerablus’ta konumlanan çetelerin korku içinde olduğunu söyledi.

DAİŞ çetelerinin, YPG/YPJ güçlerinin Fırat suyunu geçmesini engellemek için köprüyü birkez daha patlattığını belirten YPG savaşçısı Delil Erdem, DAİŞ çetelerinin köprüyü patlattıklarak YPG/YPJ güçlerinin Fırat suyunu geçemeyeceğini düşündüğünü, ancak bu durumun YPG/YPJ güçleri için hiçbir engel çıkaramayacağını ifade etti.

YPG savaşçısı Delil Erdem, Qereqozak köprüsünün patlatılmasının YPG/YPJ güçlerinin iradesini kıramayacağını, YPG/YPJ güçlerinin istediği zaman başka bir yol bulabileceğini ve  çeteleri kalbinden vurabileceğini vurgaladı.

‘ YPG/YPJ güçleri, QSD güçleri kendisi için stratejik gördüğü alanlara ilerleme kararı vermişse bunun önüne kimse geçemez. ‘ diyen YPG savaşçısı Delil Erdem, ne AKP/Erdoğan devletinin saldırıları ne DAİŞ, El Nusra, Ehrar û Şam vb. çete gruplarının saldırılarının bu irade ve kararlılığın önüne geçemeyeceğini belirtti.

AKP/ERDOĞAN DEVLETİ PROVOKATİF DAVRANIŞLAR İÇERİSİNDE

AKP/Erdoğan devletinin son günlerdeki saldırıları ile provokatif davranışlar içerisinde olduğunu belirten YPG savaşçısı Delil Erdem,  AKP/Erdoğan devletinin YPG/YPJ güçlerini, QSD güçlerini, özellikle de sivilleri hedef alarak provokasyona çekmek istediğine dikkat çekti.

YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin en büyük isteğinin YPG/YPJ güçlerinin, QSD güçlerinin saldırılara cevap vermesini istediğini tabi bununla birlikte e gelişecek süreçle de Suriye ve Rojava topraklarına yönelik işgal harekatı başlatmayı hedeflediğini ifade etti.

AKP/ERDOĞAN DEVLETİNİN PROVOKASYONLARI BOŞA ÇIKARTILDI

YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin, Suriye ve Rojava topraklarını işgal zeminini yaratmak için düzenlediği saldırılarılarını arttırdığını ancak YPG/YPJ güçlerinin, QSD güçlerinin AKP/Erdoğan devletinin ayak oyunlarına gelmediğini belirtti.

‘ Biz AKP/Erdoğan devletinin Rojava devrimin başından beri Rojava’ya karşı geliştirdiği tüm düşmanlığına rağmen, ambargo ve kuşatmaya rağmen AKP/Erdoğan devletinin saldırılarına cevap vermiş değiliz. ‘ diyen YPG savaşçısı Delil Erdem, Türkiye topraklarına tek bir taş yada kurşun atmadıklarını ifade etti.

YPG savaşçısı Delil Erdem,  YPG/YPJ savaşçıları olarak sorumlu davranmaya devam edeceklerini belirtirken, YPG/YPJ güçlerinin uluslararası kanunlara göre hareket ettiğinin altını çizdi.

ANKARA OLAYI İLE İLİŞKİLENDİREREK YPG/YPJ GÜÇLERİNİ TERÖRİZE ETMEK İSTİYORLAR

YPG/YPJ güçleri, QSD güçleri olarak AKP/Erdoğan devletinin bir çok provokasyon girişimini boşa çıkartıklarını belirten YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin bir kez daha YPG/YPJ güçlerini, QSD güçlerini uluslararası alanda terörize etmeye yönelik girişimlere başladığını belirtti.

‘ Örneğin Ankara patlamasını YPG ‘ye yıkmaya çalıştılar. ‘ diyen YPG savaşçısı Delil Erdem, ancak AKP/Erdoğan devletinin bir kez daha boşa çıkarıldığını, tabi buna rağmen bile YPG/YPJ güçlerini terörize etmek için büyük bir çaba içerisinde olduklarını kaydetti.

AKP/Erdoğan devletine bağlı psikolojik savaş medyası YPG/YPJ güçlerini ve Rojava’yı karalamaya yönelik yayınlar yaptığını belirten YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin psikolojik savaş ile hiç bir yere varamayacağını ifade etti.

BİZ KİMSENİN PARALI ASKERİ DEĞİLİZ! HALKIN SAVAŞÇILARIYIZ!

YPG savaşçısı Delil Erdem, AKP/Erdoğan devletinin Rojava devriminin başından bu yana YPG/YPJ güçlerini birçok çevre ile ilişkilendirmeye çalıştığını belirtti.

Her gün Kürt düşmanlığı yapmakla görevlendirilen AKP/Erdoğan devletine bağlı özel savaş basının YPG/YPJ güçlerini şimdi de ‘Rusya’nın paralı askeri’ olmak ile itham ettiğini söyledi.

‘ Biz kimsenin paralı askeri değiliz. Biz halkını ve topraklarını savunmakla görevli halk savaşçılarıyız. ‘ diyen YPG savaşçısı Delil Erdem,  YPG/YPJ güçlerinin insanlık düşmanı çetelere ve onların destekçisi devletlere karşı insanlık onurunu ve insanlığa ait tüm değerleri korumak için savaşan bir hareket olduğunun altını çizdi.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ İÇİN YAPTIKLARIMIZ GÖZÜNÜZE, DİZİNİZE DURSUN

YPG savaşçısı Delil Erdem, ‘ bugün YPG/YPJ güçlerini karalayan, terörize etmeye çalışan, Rojava topraklarını işgal etmek için her gün yeni senaryo yazan ve oynayan AKP/Erdoğan devleti unutmasın ki Süleyman Şah türbesi için güçlerimizden yardım istemişti. ‘ dedi.

Güçlerinin de halkların kardeşliği temelinde yaklaşım göstererek Türk ordusunun Kobané’den geçişine izin verdiğini, hatta bizzat eskortluk yaptıklarını belirten YPG savaşçısı Delil Erdem,  AKP/Erdoğan devletinin ancak bu şekilde Süleyman Şah türbesini kaçırabildiğini kaydetti.

YPG savaşçısı Delil Erdem, buna ek olarak yine halkların kardeşliği temelinde hareket eden YPG/YPJ güçlerinin Süleyman Şah türbesini kendi denetimi altında bulundurduğu alana sevki için ön açıcı olduğunu belirtti.

Hal böyleyken sormak gerektiğini belirten YPG savaşçısı Delil Erdem AKP/Erdoğan devletine yönelik olarak; ‘Halkların kardeşliği temelinde hareket ederek Süleyman Şah türbesini kaçırmanıza yardımcı olduğumuz için mi terörist olduk ? ‘ diye sorarkn, ‘Süleyman Şah türbesi için yaptıklarımız gözünüze, dizinize dursun.’ dedi.

Yazdır e-Posta

Devrimci Cephe Broşür Dizisi

Nisan köprüsü Mart’tan Nisan’a Nisan’larda Mayıs’a  Bir Devrimci Yürek Orhan Yilmazkaya

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 10 -  Neden Devrimci Cephe

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 9 -  Yol Açıldı

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 8 -  Haziranları Devrime Evriltmenin Taktik Gerekleri

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 7 - Devlet, Faşizm..

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 6 -  Orgutlenme

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 5 -  Yabancılaşma

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 4 - Propaganda

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 3 - Yoldaslik

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 2 - Siyasi Egitim Uzerine

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 1 - Devrimci miyiz?

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Nisan Koprusu

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property 'description' of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95